loading

Loading...

Warsztaty

Warsztaty

Nasze wydarzenie realizowane jest w ramach międzynarodowego projektu PHERECLOS (Partnerships for pathways to Higher Education and science engagement in Regional Clusters of Open Schooling” finansowanego z programu badawczego H2020). Współorganizatorem konferencji jest Łódzki Uniwersytet Dziecięcy Politechniki Łódzkiej oraz Fundacja KOLOROWO. Patronat nad wydarzeniem objęły Polska Agencja Kosmiczna, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, Polska Fundacja Fantastyki Naukowej oraz EC1 – Miasto Kultury.
14 maja 2022

Czy jesteś ciekaw, jak zbudowany jest Układ Słoneczny? A może jesteś pasjonatem podbojów Kosmosu? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś! Zapraszamy Cię bardzo serdecznie do udziału w naszych warsztatach. Dowiesz się na nich: co to jest Wszechświat, ile ma lat, jak powstał, jaki jest duży i z czego się składa. Opowiemy Ci także o historii badań i podróży kosmicznych. Miło nam będzie Cię gościć.

Naszym ekspertem będzie Pani dr Natalia Zalewska  z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk.

Zapraszamy!

dr Natalia Zalewska – geolog, pracuje w Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, jest specjalistką w zakresie badań geologicznych Marsa, prowadzonych na podstawie danych, pozyskiwanych z satelitów marsjańskich. Ostatnie badania skupiają się także na genezie i historii wulkanizmu marsjańskiego W 2005 roku brała udział w misji, zorganizowanej przez Mars Society, która odbywała się w bazie marsjańskiej MDRS na pustyni w Utah, a w 2017 roku była dowódcą polskiej załogi EXO17 w identycznej misji także w MDRS. Skończyła geologię na Uniwersytecie Warszawskim, po czym podjęła studia doktoranckie w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie gdzie obroniła pracę z geologii Marsa i zagadnień występowania wody na tej planecie. Jest bardzo zaangażowaną popularyzatorką kosmosu i Marsa. Natalia ma ukończoną także Szkołę Muzyczną II stopnia ze specjalnością skrzypce i 3 letnią szkołę teatralną im. J i H Machulskich.

dr Natalia Zalewska specjalizuje się w teledetekcji Marsa i geologii analogów marsjańskich oraz zajmuje się zagadnieniami pochodzenia i występowania wody na planetach w naszym Układzie Słonecznym. Ostatnie badania skupiają się także na genezie i historii wulkanizmu marsjańskiego. Skończyła geologię na Uniwersytecie Warszawskim, po czym podjęła studia doktoranckie w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie gdzie obroniła pracę z geologii Marsa i zagadnień występowania wody na tej planecie.